Oyun Hilesi, Oyun Hileleri, Oyun Hilesi İndir, Oyun Hileleri İndir, Oyun Hilesi İndirme Programı, lol oyun hileleri, agario hileleri 2019, agarz hileleri 2019, agarz gold hilesi, android oyun hileleri 2019
Kaliteli Güncel Oyun Hileleri SitesiKaliteli Güncel Oyun Hileleri Sitesi İçin Takipte Kalın...

Bursa’da Bulunan Gezilecek Yerler

bursada gezilecek yerlerBursa’da birçok tarihi ve doğal güzellik bulunmakta ve bunlardan dolayı da farklı noktalardan insanlar gelerek buraları ziyaret etmektedir. Bir dönem Osmanlı Devleti’ne başkentlik etmiş olan bursada gezilecek yerler arasında bu dönemde yapılmış olan birçok tarihi yapı da yer almaktadır. Bu yapılar arasında yer alan Ulu Camii aynı zamanda kenti sembollerinden birisi olarak dikkat çekmektedir. 1396 ile 1399 yıllarında inşa edilen caminin mimarisi oldukça etkileyicidir. 20 tane kubbesi olan caminin iç alanı ise 3.000 m2’den fazladır. Bunun dışında kent sınırları içerisinde yer alan bir başka tarihi yapı ise Yeşil Medresedir. Şuanda müze olarak hizmet veren yapı 1414 ile 1424 yılları arasında inşa edilmiş olup medrese olarak kullanılmıştır. Şimdi ise içerisinde birçok tarihi eser bulunmakta ve bunlar insanlar tarafından ziyaret edilmektedir.
Bursa’da yer alan tarihi güzelliklerin dışında da gezilecek yerler vardır. Bunlardan en meşhuru Uludağ’dır ve kentin adeta simgesidir. Bursa denilince insanların aklına gelen ilk üç noktadan birisi olan Uludağ, ülkemizin en önemli kış turizmi noktalarından birisi olarak dikkat çekmektedir. Dağın üzerindeki farklı noktalarda oteller yer almakta ve insanlar burada konaklama imkanı bulmaktadır. Hem dağın ve kentin muhteşem manzarasını izleme fırsatı bulan kişiler hem de kayak yapma fırsatı yakalamaktadır. Bunun dışında da kent içerisindeki farklı noktalarda çok sayıda tarihi ve doğal güzellikler bulunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan İşitme Engelli Bisikletliler Serik'te Yarışıyor başlıklı makalemizde Antalya, Avrupa ve Belçika hakkında bilgiler verilmektedir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.