yerli araba fakirin sitesi oyun hilesi otomobil sitesi teknoloji sitesi magazin sitesi alexa hileleri ilksite zengin sitesi birincisite aksaray sondakika bilecik sondakika bolu sondakika artvin sondakika edirne sondakika hatay sondakika izmir sondakika kilis sondakika konya sondakika mersin sondakika ankara hastabakıcı kocaeli sondakika mugla sondakika rize sondakika yalova sondakika karabuk haberleri diyarbakir haberleri hakkari haberleri afyon haberleri duzce sondakika mardin haberleri ankara sondakika burdur haberleri kuşadası escort sakarya haberleri tokat haberleri trabzon haberleri kayseri sondakika adana haberleri antalya sondakika samsun haberleri amasya haberleri aydin haberleri ordu haberleri denizli haberleri mani sasondakika bursa haberleri webgelişim teknokentim teknolojiyi olaypara script indir warez script indir warez tema indir warez script tema indir warez theme indir ücretsiz warez theme indir ücretsiz script indir arayüzweb gaziantep haberleri gaziantep haber merkezi deneme testi
a
istanbul organizasyon evden eve taşımacılık, gaziantep organizasyon, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve nakliyat, gaziantep asansörlü taşıma, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep palyaço,
X
https://www.popads.net/api/website_code?key=APIKEY&website_id=5064736&mb=0.5&of=1

Steam Yaz İndirimlerinde Kaçırmamanız Gereken Wadjet Eye Oyunları

ad826x90
https://www.popads.net/api/website_code?key=APIKEY&website_id=5064736&mb=0.5&of=1

Bugüne kadar Steam indirimleri için çeşit çeşit listeler hazırladık. Kimi vakit listelerimize fiyat hududu koyduk, kimi vakit belirli cinsleri öne çıkardık. Her vakit şahsen oynadığımız ve önerdiğimiz oyunları listeledik. Ancak yanılmıyorsam şimdiye kadar hiç “bir yayıncı listesi” hazırlamamıştık.

https://www.popads.net/api/website_code?key=APIKEY&website_id=5064736&mb=0.5&aab=1&of=1

Wadjet Eye benim çok sevdiğim bir isim ve günümüzün de en değerli adventure oyunu yayıncılarından birisi. Stüdyonun şimdiye kadar yayınladığı 15 oyun var ve aşağıdaki listede de tam 14 oyun bulunuyor. Tek birini (A Golden Wake) dışarıda bıraktım zira hem fiyatı çok arttı, hem de yayıncısı artık Grundislav Games olarak görünüyor. Yeniden de ona da bir göz atmanızı tavsiye ederim, o farklı.

Bu listede Wadjet Eye’ın neredeyse tulum çıkarmasının sebebine gelecek olursam, zira ben Wadjet Eye’ın yayınladığı tüm oyunları şiddetle öneriyorum 🙂 Yıllar içinde birçok bireye aşağıdaki listeden çeşitli oyunları ikram ettim, birçoklarını şahsen inceledim, çeşitli listelerde de tekraren kendilerinden bahsetmişimdir. Kısaca şunu söyleyebilirim: bu oyunlar bu fiyatlarla sahiden de kaçmaz.

ad826x90

Listedeki oyunları kısaca açıkladıktan sonra kendi notumu da vereceğim. Sıralamayı da oyunların çıkış tarihine nazaran yaptım.

https://www.popads.net/api/website_code?key=APIKEY&website_id=5064736&mb=0.5&aab=1&of=1

GEMINI RUE

Gemini Rue, Joshua Nuernberger’in birinci ve tek oyunu lakin ne oyun… Kimlik ve kefaret arayışı içinde geçen, bol yağmurlu bir bilimkurgu gizem hikayesi bu. 23. yüzyılda on yıllık bir savaşın akabinde bağımsızlığını ilan eden Gemini Sisteminde geçen bu cyberpunk macerada mafya çakması bir kabahat örgütü sistemin büyük çoğunluğunu denetim altında tutuyor ve bunu da Juice ismindeki bir uyuşturucu yoluyla başarıyor. Oyunda Azriel Odin ve Kane Harris isminde iki farklı karakteri oynuyoruz. Baskıcı rejimin tesirini her adımımızda hissettiğimiz oyunun sahiden de inanılmaz etkileyici bir kıssası ve sizi önemli manada düşündürecek bir sonu var.

Eser’in Notu: 8.5

RESONANCE

Resonance çok zeki bir parçacık fizikçisi birdenbire ölünce, yeni icadı olan ölümcül bir aygıtın yanlış ellere düşmesini önlemek için vakte karşı yarışan dört yabancının öyküsünü anlatıyor. Ölen bilimadamının kapalı kasasını bulmaya çalışan bu dört kişinin kıssası fevkalade biçimde bir ortaya bağlanıyor. Oyunun Bastion’un anlatıcısı Logan Cunningham’ın da ortalarında bulunduğu sağlam bir seslendirme takımı var.

İncelememde “Resonance harika bir öyküye sahip ve öyküdeki sürprizler ağzınızı açık bırakacak cinste. Şayet bilimkurgu temalı macera oyunlarına açsanız karnınızı tıka basa doyuracak, lezzeti damağınızda kalacak bu oyunu sakın ancak sakın kaçırmayın.” demiştim.

ad826x90

Eser’in Notu: 9

PRIMORDIA

Tüm ömür sona ermiş. İnsan denen şey yalnızca öykülerde kalmış. Vakit Dünya’daki yaşama o denli hoyrat davranmış ki makineler bile bozulmaya başlamış. Primordia, robotların hakimiyetindeki bir dünyada geçen şahane bir adventure oyunu. İhsan Primordia için “Hani kimi adventure oyunları vardır, oynadığınızda sizde derin bir iz bırakır ve unutulmayacaklar listenize girer. İşte Primordia da onlardan biri…” demişti, çok hakikat demiş. Baş kahramanımız Horatio Bilinmeyenüretimi’ni çok seveceksiniz.

Eser’in Notu: 8

THE SHIVAH

Ben daha evvel başrolünde bir hahamın olduğu bir oyun oynamamıştım açıkçası. Bu David Gilbert’ın birinci oyunlarından biri ve bu oyunla o ayın AGS mükafatını kazanmış. Sonradan grafikleri geliştirmiş, yeni bulmacalar eklemiş ve daha düzgün halde oyuncularla paylaşmış. Değişik bir kıssası ve oynanışı var, üç farklı sonu da eforu.

Eser’in Notu: 6.5

BLACKWELL SERİSİ

İşte bakın bu çok özel bir seri. Blackwell Legacy ile başlayan, Unbound, Convergence ve Deception ile devam eden ve Epiphany ile dayanılmaz biçimde sonlanan bir seri. Başrolünde bir medyum olan Rosangela Blackwell ve onun manevî rehberi Joey Mallone bulunuyor. İkili bu dünyada çeşitli sebeplerle sıkışmış hayaletlerin mevtten sonraki yaşama geçmelerine yardımcı oluyor lakin arkaplan öyküsü bundan çok daha derin ve oyunlar boyunca ilmek ilmek işleniyor. Serinin ikinci oyununda Rosa’nın halası Lauren rolünde oynayarak öyküyü daha da düzgün anlıyoruz.

Eser’in Notu: 9

TECHNOBABYLON

The Mindjacker ismiyle bilinen bir seri katilin peşine düştüğümüz, fütüristik bir macera oyunu Technobabylon. Sanırım benim en çok armağan ettiğim oyunların başında geliyor. 2087 yılının distopik geleceğinde geçen oyun Central isimli bir yapay zekâ tarafından denetim edilen bir kentte yaşanan olayları mevzu alıyor. Oyun bize “yaratıcılarıyla buluşmak üzere” olan üç farklı oynanabilir karakter sunuyor: şimdi dünyaya gelmemiş çocuklarının hayatıyla tehdit edilen CEL Casusu Charlie Regis, “Trance” isimli sanal bir uyuşturucunun bağımlısı olan ve açık alan fobisine sahip Latha Sesame, sadakat ile kanunlar ortasında seçim yapmak zorunda kalan bir öteki güvenlik casusu Max Lao. Üstün bir oyun bu.

Eser’in Notu: 9

SHARDLIGHT

Ölümcül bir salgının pençesindeki bir dünyada, istemsizce de olsa hükümet ismine çalışan genç bir bayan olan Amy Wellard rolündeyiz Shardlight’ta. Tüm kaynakların denetimini elinde bulunduran Aristokratlar ismindeki oligarşi herkesin kaygılı düşü. Zenginlere tertipli olarak aşı sağlanıyor ve onlar da karşılığında hükümeti sorgusuz sualsiz destekliyor. Yoksullar ise vefata terk edilmiş, piyangodan aşı çıksın diye dua ediyorlar. Etkileyici bir öyküsü var.

Eser’in Notu: 7.5

UNAVOWED

Blackwell cihanında geçen Unavowed için çıktığı günlerde “Wadjet Eye Games’in tahminen de şimdiye dek yaptığı en âlâ oyun” demiştim. Sonrasında incelememde de Unavowed’u şöyle tanım etmiştim: Bioware RYO’larından izler taşıyan, yanımıza seçtiğimiz karakterlerin diyaloglar ve bulmacalar üzerinde direkt tesir taşıdığı, verdiğimiz kararların akabinde ‘ya başkasını seçsem ne olurdu’ diye daima merak içinde bırakan ve hakikaten de kararların tesirini net biçimde gördüğümüz, daha evvel bu cinste karşılaşmadığımız derecede çeşitlilik sunan bir point’n’click macera oyunu. İşin içinde New York var, büyüler var, canavarlar var. Oynamayan çok şey kaybeder.

Eser’in Notu: 8.5

STRANGELAND

Kâbus üzere bir karnavalda uyanıyorsunuz, hafızanızın yerinde yeller esiyor. Altın saçlı bir bayan size sesleniyor ve sizin güzelliğiniz için kendisini tabansız bir kuyuya atıyor. Bu dünyada sizinle alay eden kuzgunlar da var, gözleri görmeyen bir katip de, yaşayan bir fırın da var, telefonda size kızan sizin öteki bir versiyonunuz da. Alabildiğine absürt, grotesk, baştan sona metaforlarla dolu bir macera oyunu Strangeland. H.R.Giger soslu görsellerle sunulan bu karanlık tema epeyce cazibeli.

Eser’in Notu: 7.5

THE EXCAVATION OF HOB’S BARROW

Listemizin son, Wadjet Eye’ın yayınladığı en yeni ve Cloak and Dagger Games’in de en güzel oyunu. Hatta biraz ileri gidecek ve bu oyun için çağdaş bir klasik diyeceğim. Folk endişe temalı adventure oyunlarına pek sık rastlamıyoruz, bu temayı Thomasina Bateman ismindeki genç bir höyük kazıcısı eşliğinde muvaffakiyetle işleyen The Excavation of Hob’s Barrow, Hob Höyüğü’nden neden uzak durmamız gerektiğini çok başarılı biçimde anlatıyor. Arkaplan çizimleri, atmosferi, seslendirmeleri, efektleri dört dörtlük. Sonu alıştığımız kıssa sonlarından son derece farklı. Midsommar, The Witch üzere folk endişe yapıtlarını sevdiyseniz bayılırsınız.

Eser’in Notu: 8.5

Listedeki tüm oyunları satın almak isterseniz ödeyeceğiniz toplam ölçü yalnızca 99.25 TL olacak. Oyunların en ucuzu 3 TL, en değerlisi ise 20 TL. Ortalamaya vurduğunuzdaysa oyun başı 7 TL üzere son derece düşük bir sayı çıkıyor ortaya 🙂 İleride bir gün bunların hepsi kur güncellemesiyle zamlanacak, o yüzden bu fırsatları kaçırmamak lazım.

ad826x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Silent Hill’in Yaratıcısı, Yeni Oyunu Slitterhead’in Oynanışını Gösterdi

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.