yerli araba fakirin sitesi oyun hilesi otomobil sitesi teknoloji sitesi magazin sitesi alexa hileleri ilksite zengin sitesi birincisite aksaray sondakika bilecik sondakika bolu sondakika artvin sondakika edirne sondakika hatay sondakika izmir sondakika kilis sondakika konya sondakika mersin sondakika ankara hastabakıcı kocaeli sondakika mugla sondakika rize sondakika yalova sondakika karabuk haberleri diyarbakir haberleri hakkari haberleri afyon haberleri duzce sondakika mardin haberleri ankara sondakika burdur haberleri kuşadası escort sakarya haberleri tokat haberleri trabzon haberleri kayseri sondakika adana haberleri antalya sondakika samsun haberleri amasya haberleri aydin haberleri ordu haberleri denizli haberleri mani sasondakika bursa haberleri webgelişim teknokentim teknolojiyi olaypara script indir warez script indir warez tema indir warez script tema indir warez theme indir ücretsiz warez theme indir ücretsiz script indir arayüzweb gaziantep haberleri gaziantep haber merkezi deneme testi
a
istanbul organizasyon evden eve taşımacılık, gaziantep organizasyon, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve nakliyat, gaziantep asansörlü taşıma, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep palyaço,
X
https://www.popads.net/api/website_code?key=APIKEY&website_id=5064736&mb=0.5&of=1

2024’te Beklediklerimiz – S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl

ad826x90
https://www.popads.net/api/website_code?key=APIKEY&website_id=5064736&mb=0.5&of=1

S.T.A.L.K.E.R. serisini ne kadar sevdiğimle ilgili faslı bir öteki yazıya bırakarak direkt bahse gireceğim sevgili Oyungezerler, bu devam oyununu birinci duyurulduğu günden beri büyük bir hevesle bekliyorum. Hatta beklemeye resmi duyurusu gelmeden evvel başlamıştım bile, seriyi çok seven öbür birçok oyuncu üzere. Ortada Metro serisi ile bu beklentiyi bastırmış olduk natürel, lakin yeni bir S.T.A.L.K.E.R. oyunu için hasret büsbütün ortadan kalkmış değil. Sonuçta iki serinin de yeri farklı, ikisi de başka hoş.

https://www.popads.net/api/website_code?key=APIKEY&website_id=5064736&mb=0.5&aab=1&of=1

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl, özgün üçleme için bir devam oyunu, lakin bu oyunu oynayabilmek için birinci üçlemeyi oynamak zorunda değilsiniz. Üretimci grup bağımsız olarak oynanabilecek bir oyun olacağını söylüyor. Tekrar de kıssada evvelki oyunlardan izler göreceğimizi, tanıdık birtakım simalarla karşılaşacağımızı, aşina olduğumuz birtakım yerleri bir defa daha ziyaret edeceğimizi kestirim etmek güç değil. Bununla birlikte, bugüne kadar kıssaya dair çok fazla ayrıntı da paylaşılmadı. Bu da merakımızı körükleyen şeylerden birisi.

S.T.A.L.K.E.R. 2, Unreal 5 oyun motoruyla geliştiriliyor ve bu da bizleri görsel istikametten kuvvetli bir oyunun beklediği manasına geliyor. Paylaşılan fragmanlarda karakter modellemelerinin pek güzel olduğu görülüyor. Oyun dünyası da birebir formda dikkat alımlı.

ad826x90

Bu sefer bizleri daha büyük, daha geniş ve daha ayrıntılı bir dünyanın beklediğini biliyoruz. Serinin evvelki oyunlarında da geniş bir harita kelam konusuydu aslında. Lakin bölgeler ortasında lakin belli noktalardan geçiş yapılabiliyordu ve o kadar da özgür hareket etmiyorduk temelinde. Bu yeni oyundaysa tam manasıyla açık dünya olarak değerlendirilebilecek bir haritaya adım atılıyor ve haliyle bizleri daha farklı bir tecrübenin beklediğini söylediğini söylemek mümkün.

https://www.popads.net/api/website_code?key=APIKEY&website_id=5064736&mb=0.5&aab=1&of=1

Daha büyük olmanın beraberinde daha uzun bir oyun olacağına da kuşku yok. Yapımcılarının tabiriyle “oyunun gizemlerini açığa çıkarabilmek, sırlarını keşfedebilmek için 100 saatten fazla bir mühlete muhtaçlık duyulacak”. Buna emsal sözleri Dying Light 2 üzere örneklerde de duymuştuk olağan. O örneklerde de gördüğümüz üzere oyunu bitirmek için bu kadar vakit harcamamız gerekmeyecektir büyük ihtimalle, burada kastedilen herhalde oyunun bütün ayrıntılarını keşfetmek için harcanacak toplam mühlet olsa gerek.

Fragmanlarında dikkat çeken ayrıntılardan birisi silahlara ekipman takıp değiştirirken rastgele bir envanter ekranına girmek durumunda kalınmamasıydı. Bir yandan hareket ederken bir yandan da susturucu yahut dürbün takıyordu karakterimiz. Bu, güzel düşünülmüş bir ayrıntı bence. Böylelikle sürat kesmeden, tempo kaybı yaşamadan oyuna devam edebileceğiz. Ayrıyeten daha gerçekçi bir deneyim sunduğu da ortada. Sahiden de fragmanlarda gösterildiği üzere olursa, oyunun sunduğu en hoş ayrıntılardan birisi bu olabilir.

Silahlar demişken, oyunda 30 farklı silah ve çeşitli ekipman yer alacağı söyleniyor. Metro Exodus’ta sevdiğim şeylerden birisi de kullandığımız her bir silahın farklı hissettirebilmesi ve silahları özelleştirip daha farklı şeyler deneyebilmemizdi. Bir AK-47’yi pompalı, otomatik tüfek yahut keskin nişancı tüfeği haline getirebilmek her oyunda karşılaşabileceğiniz bir özellik olmasa gerek, o denli değil mi? İşte S.T.A.L.K.E.R. 2 de bu hususta savlı oyunlardan birisi olmaya hazırlanıyor.

S.T.A.L.K.E.R. oyunlarını özel kılan ayrıntılardan birisi de yapımcılarının A-Life olarak isimlendirdikleri sistemdi. Devri için epey etkileyici bir sistem olan A-Life, oyun dünyasında kahramanımız dışındaki bireylerin de günlük rutinlerini sürdürmelerini, biz oynarken diğer olayların da yaşanmaya devam etmesini sağlıyordu. Böylelikle bizlere yaşayan bir dünya içerisinde olduğumuz hissettiriliyordu. S.T.A.L.K.E.R. 2’de bu sistem de güncellenmiş durumda, A-Life 2.0 olarak karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Çeşitli fraksiyonlar ortasında çatışmaların yaşandığını, karakterlerin birbirleriyle çeşitli formlarda etkileşime geçtiklerini, bazılarının kendi emelleri doğrultusunda hareket ettiğini görebileceğiz.

Öte yandan serinin evvelki oyunlarında olduğu üzere bizim hareketlerimizin bu dünyaya tesir ettiğini, bu akışı değiştirdiğini de göreceğiz tekrar. Aldığımız kararlar, attığımız adımlarla farklı akışlara kapı aralayabileceğiz.

Oynanışa dair söylenebilecek bir şey de “hayatta kalma” kısmının evvelki oyunlarda olduğu üzere burada da değerli bir yer tutacak olması. Açlık, yaralar, radyasyon üzere çeşitli meşakkatlerle baş etmek zorunda kalacak kahramanımız. Bir yandan bu problemler bir yandan düşmanlar bir yandan da “Bölge”nin hazırladığı sürprizler derken kahramanımızı güçlü bir gayret bekliyor diyebiliriz.

Bizler de bu çabaya ortak olmak için sabırsızlıkla bekliyoruz. Olağanda Nisan 2022’de çıkacağı açıklanan oyun bir çok erteleme gördü ve artık 2024 oyunları ortasında yer alıyor. 2024 içerisinde çıkıp çıkmayacağı da meçhul açıkçası. Sonuçta Rusya ile Ukrayna ortasındaki savaş devam ediyor ve geliştirici takım sıkıntı durumda. Bu da oyunun çıkış tarihini belgisiz kılıyor doğal olarak. Şimdilik hedeflenen takvim 2024’ün birinci çeyreği. Bu takvime yetişip yetişmeyeceğini bekleyip göreceğiz.

ad826x90

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki haber:

Epic Games Store’un Sıradaki Fiyatsız Oyunu – Saints Row

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.